Skontaktuj się z nami! 32 33 93 170
Pracując z nami
jesteś pod opieką!
Praca za granicą
W ostatnich latach dużo Polaków wyjechało do pracy za granicą. Sąsiadujemy z Niemcami dlatego nie musimy jechać daleko by znaleźć pracę za granicą, która daje możliwość lepszego zarobku. Właśnie w Niemczech jesteśmy cenionymi pracownikami. Decydując się na pracę za granicą trzeba jednak pamiętać , że będzie ona tym lepsza i tym lepiej płatna kiedy pracownik będzie posiadał odpowiednie kwalifikacje a jego znajomość języka niemieckiego pozwoli mu na bezproblemową komunikację. Problemem pracy za granicą jest rozłąka z rodziną, brak przyjaciół, oraz bariera językowa i kulturowa. Zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu bywa czasem problematyczne dlatego też ważne jest to żeby pracownik posiadał pewne cechy osobowościowe. Za granicą wszystko jest dla nas obce, nieznane. Praca w takich warunkach może być więc trudna.


Praca w Niemczech – nowe możliwościPraca za granicą czeka na Polaków w wielu różnych zawodach, jest potrzeba zatrudnienia zarówno wykształconych specjalistów jaki i fachowców w wielu dziedzinach. W ostatnich latach sporo pojawia się wakatów pracy za granicą w budownictwie, magazynach czy dla personelu opiekuńczo-pielęgnacyjnego.

Praca czeka na wykwalifikowany personel opiekuńczo-pielęgnacyjny tj. lekarzy geriatrów, pielęgniarki, którzy mają możliwość pojęcia pracy w szpitalach czy domach opieki. Jest również spore zapotrzebowanie na opiekunki osób starszych do pracy w prywatnych domach. W ostatnich latach społeczeństwo niemieckie coraz bardziej się starzeje i dlatego tak ważna i wciąż rosnąca staje się rola personelu opiekuńczo-pielęgnacyjnego.

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech to od wielu lat wdzięczny zawód w tym kraju. Niemcy bardzo chętnie zatrudniają nasze Panie do pracy w opiece. Warunkiem podjęcia pracy za granicą w charakterze opiekunki jest : posiadanie doświadczenia w opiece osób starszych, ukończenie kursów związanych z opieką oraz znajomość języka niemieckiego.