Skontaktuj się z nami! 32 33 93 170
Pracując z nami
jesteś pod opieką!
Praca za granicą w opiece

Praca za granicą w opiece - plusy i minusy.

Wyjazd do pracy za granicą jest poważną decyzją, i wiąże się z poradzeniem sobie z rozłąką z rodziną i znajomymi , ale daje też wiele pozytywnych możliwości. Statystyki podają , że w poszukiwaniu pracy z Polski wyjechało już prawie 3 miliony osób. Polacy pracują najczęściej w magazynach, na produkcji ale spora grupa osób, głównie kobiet znajduje pracę zagranicą w opiece. Wiele niemieckich rodzin korzysta z usługi opieki domowej, realizowanych przez polskie firmy zatrudniające opiekunki. Rynek tego typu usług w Polsce dopiero się rozwija.

Wymagania dla Opiekunek osób starszych w Niemczech.
 

Praca za granicą w opiece ma swoje plusy i minusy. Najważniejsze z cech osobowości jakie powinna posiadać osoba, która chciałaby podjąć pracę za granicą w opiece jest duża cierpliwość, empatia oraz przekonanie o chęci niesienia pomocy innym ludziom. Kolejnym wymaganiem jest doświadczenie w opiece , tzn. umiejętność radzenia sobie z pielęgnacją osoby chorej, pomoc w myciu, ubieraniu , umiejętność zmiany pampersów, itp. Chcąc podjąć pracę za granicą w opiece warto zacząć od zrobienie kursu opiekuna osób starszych. Wiele ośrodków szkoleniowych realizuje takie kursy dając możliwość poznania podstawowych cech różnych chorób bezpośrednio związanych z seniorami. Podopieczni , którzy wymagają pomocy w prowadzeniu gospodarstwa domowego zmagają się również z wieloma chorobami wieku starczego np. demencja. Parkinson, Alzhaimer, depresja.

Praca za granica w opiece wymaga też znajomości języka niemieckiego przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Poziom znajomości języka wpływa też na możliwości zarobkowe opiekunki. Przecież głównie warunki finansowe powodują , że jest spora grupa osób zainteresowana pracą za granicą w opiece. Poszukiwanie zarobku za granicą jest podyktowane trudną sytuacją finansową lub brakiem możliwości znalezienia zatrudnienia i dotyczy to często grupy kobiet w wieku 50 +. Te kobiety są jeszcze w stanie sporo zmienić w swoim życiu, zmienić zawód, dokształcić się i wyjechać do pracy za granicę.