Praca w opiece w Niemczech to spora szansa dla polskich kobiet, szczególnie w wieku 50 +, które w kraju borykają się ze znalezieniem zatrudnienia właśnie ze względu na wiek. Natomiast ten przedział wiekowy 50-60 lat to bardzo pożądany przez niemieckie rodziny dla opiekunek osób starszych w Niemczech.
Praca w opiece w Niemczech jest również atrakcyjna ze względu na zarobki . Pracując w opiece w Niemczech można zarobić w przedziale od 1300- 1700 EUR na rękę netto. Wysokość wynagrodzeń jest zależna od kilku czynników, a najważniejsze z nich to : kwalifikacje i doświadczenie oraz znajomość języka niemieckiego. 
 

Praca w opiece w Niemczech na czarno to spore ryzyko.
 

Praca w opiece w Niemczech może stanowić zagrożenie szczególnie wtedy, kiedy Panie podejmują prace na czarno. Praca na czarno kusi niektóre opiekunki nieco wyższym wynagrodzeniem ale trzeba mieć na uwadze, że stanowić może spore ryzyko. Poza konsekwencjami prawnymi związanymi z pracą na czarno, która jest surowo karana w Niemczech dochodzi ryzyko związane z brakiem ochrony prawnej czy brakiem ubezpieczenia zdrowotnego, chorobowego. Można spotkać również na wielu forach informacje od oszukanych opiekunek, które nie dostały wynagrodzenia za pracę w opiece w Niemczech.

Podejmując decyzję dotyczącą pracy w opiece w Niemczech warto wybrać pracę legalną i nawiązać współpracę z firma zatrudniającą opiekunki osób starszych w Niemczech.
 

Jeżeli zależy Ci na legalnej pracy w opiece w Niemczech – zgłoś się do nas ! Wypełnij formularz zgłoszeniowy. Dołącz do nas - oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h!
Zapraszamy do współpracy !