Praca w opiece - nowe możliwości zarobkowania

Praca w opiece to coraz częściej zawierane hasło w ogłoszeniach dotyczących ofert pracy. Praca w opiece jest szczególnie popularna w Niemczech choć coraz częściej jest również oferowana w Anglii.
Praca w opiece daje oczywiście spore możliwości jeżeli chodzi o zarobki . Pracując w opiece w Niemczech zarobki kształtują się w przedziale od 1300- 1800 EUR. Ostateczna wysokość wynagrodzeń jest zależna od wielu czynników, ale szczególnie ważne to kwalifikacje i doświadczenie oraz znajomość języka. Praca w opiece oprócz tego , że daje wiele korzystnych możliwości może tez stanowić zagrożenie.

 

Ryzyko pracy w opiece na czarno.


Dla wielu osób chcących podjąć prace w opiece za granicą jest atrakcyjne to , że kusza się nieco wyższym wynagrodzeniem i podejmują prace na czarno. Jest spore ryzyko i to wieloma względami. Praca na czarno w Niemczech jest surowo karana i z roku na rok służby celne stają się coraz częstsze. Kolejne niebezpieczeństwo pracy w opiece na czarno to brak ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego. W przypadku jakieś zdarzenia chorobowego taka osoba będzie narażona na spore koszty, gdyż leczenie w Niemczech jest bardzo drogie.
Praca w opiece na czarno nie daje opiekunce żadnych praw w przypadku , kiedy rodzina nie wypłaci jej należnego wynagrodzenia. A niestety takie przypadki się zdarzają.


Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki warto przed podjęciem pracy w opiece zastanowić się i przeanalizować dostępne opcje. Jest na polskim rynku wiele agencji rekrutujących i gwarantujących legalną pracę w opiece.
 

Gwarantujemy legalną pracę w opiece - zapraszamy do współpracy z nami !