Skontaktuj się z nami! 32 33 93 170
Pracując z nami
jesteś pod opieką!
Praca Opiekunki - jak dobrze przygotować zdjęcie

Jak dobrze przygotować się do zdjęcia kiedy staramy się o pracę Opiekunki?

Chyba nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne w podjęciu pracy jest pierwsze wrażenie a tym samym wygląd. Dotyczy to nie tylko rozmowy kwalifikacyjnej i odbywanej pracy ale również etapu początkowego, czyli kiedy wysyłamy dokumenty aplikacyjne czy wypełniony kwestionariusz oraz zdjęcie.


Opiekunki starające się o pracę powinny w szczególny sposób zadbać o to aby przesłane w formularzu aplikacyjnym zdjęcie było odpowiednie. Jednym z kroków rekrutacji jest przedstawienie opiekunki w tzw. profilu, czyli  krótkiej prezentacji każdej opiekunki. To właśnie w profilu rodzina poznaje Opiekunkę i wyrabia sobie pierwszą opinię, która rzutuje na dalszą współpracę. Właśnie dlatego ważne jest zdjęcie i wygląd. Wygląd powinien być naturalny i schludny, a twarz spokojna z delikatnym uśmiechem. Jeżeli nasz wygląd stanowi spójną całość, na pewno spodobamy się rodzinie podopiecznego  i zostaniemy pozytywnie odebrani. Naszym wyglądem powinniśmy budzić zaufanie i sympatię.

Warto wiedzieć, jak przygotować się do takiego zdjęcia. Poniżej kilka porad :
  • Makijaż
Makijaż fotograficzny, mimo swej kwiecistej nazwy, nie jest wcale trudny w wykonaniu. Podkład musi być dobrany do koloru i stanu cery. Wszelkie niedoskonałości należy zakryć a do wykończenia makijażu użyć pudru celem uniknięcia błyszczenia cery. Zaleca się stonowane barwy. Niewskazane są perłowe, ciemne cienie do powiek oraz pomadki. Również mocne kreski wokół oczu i ust nie prezentują się zbyt dobrze.
  • Fryzura
Długie włosy najlepiej spiąć, krótkie ładnie wymodelować i ułożyć. Jeżeli włosy były farbowane, to warto odświeżyć ich kolor. Odrosty psują wizerunek. Włosy powinny być czyste i wyglądać schludnie.
  • Strój
W takich sytuacjach najlepiej wypada stonowany, jednobarwny kostium w odcieniach beżu, szarości, w kolorach pastelowych. Nieodpowiednie są stroje we wzory, w ostrych barwach oraz zakończone koronkami, cekinami czy też falbanami; zdejmujemy nakrycia głowy, kurtki oraz płaszcze; nie zakładamy ubrań odkrywających partie nagiego ciała, grubych golfów oraz bluz sportowych.
  • Dodatki
Dopuszczalna jest skromna biżuteria, np. wkrętki do uszu, cienkie łańcuszki. Niewłaściwe są grube, efektowne korale, długie kolczyki czy też ogromne klipsy.