Skontaktuj się z nami! 32 33 93 170
Pracujac z nami
jesteś pod opieką !
Poradnik

Poradnik – opieka nad osobami starszymi

Z myślą o osobach wyjeżdżających za granicę
 

Zdajemy sobie sprawę z tego, że praca w charakterze opiekuna / opiekunki do osób starszych jest często pierwszą podejmowaną pracą za granicą. Dlatego też, by ułatwić ten krok, regularnie będziemy zamieszczać poradniki związane z pracą w opiece nad osobami starszymi.

Ich głównym celem będzie jak najlepsze przybliżenie przyszłemu opiekunowi / opiekunce osób starszych specyfiki tej pracy, w tym także zapoznanie z potencjalnymi problemami, z którymi może się spotkać. Ważne bowiem jest nie tylko odpowiednie nastawienie do pracy w opiece nad osobami starszymi, ale także ogólne pojęcie na temat charakterystyki osób podeszłego wieku i innych kwestii związanych z wykonywaniem obowiązków pielęgnacyjno-opiekuńczych.
 

Pomoc w chorobie
 

W przypadku korzystania z oferty pracy od zaraz dla opiekunki lub opiekuna, trudno o odpowiednie mentalne przygotowanie do wykonywanych obowiązków mimo posiadanego już doświadczenia zawodowego. Dowiecie się między innymi, jak należy postępować w przypadku konkretnych dolegliwości, z jakimi może się spotkać opiekun u osób starszych. Każda choroba nie tylko posiada opis, ale także praktyczne porady jak należy się zachować. Ma to na celu nie tyle odpowiednie przygotowanie do pracy w opiece nad osobami starszymi, ale samą refleksję nad tym, czy na ten typ pracy pozwalają Wam cechy charakteru.
 

Inne poradniki
 

Znajdziecie tutaj Państwo również ciekawe porady pomagające zmniejszyć stres związany z wyjazdem do pracy za granicą np. jak radzić sobie ze stresem wynikającym ze specyfiki pracy czy z rozłąką z rodziną, jak tanio dzwonić do kraju, itp.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani współpracą z naszą firmą, zapraszamy do wypełnienia kwestionariusza zamieszczonego na stronie i znalezienia oferty pracy w charakterze opiekuna / opiekunki osób starszych w Niemczech.
Jest to pierwszy krok do rozpoczęcia pracy w firmie Curaform.

Zachęcamy do przeczytania i zapoznania się z informacjami zawartymi na naszej stronie. Mamy nadzieję, że będą one przydatne do pracy w opiece nad osobami starszymi.