Skontaktuj się z nami! 32 33 93 170
Opieka nad osobą starszą
Opieka nad osoba starszą to praca bardzo odpowiedzialna i wymagająca wielu predyspozycji oraz wiedzy. Opieka nad osobą starszą polega na byciu z podopiecznym i pomaganiu mu we wszystkich czynnościach dnia codziennego. W przypadku osób niepełnosprawnych i niezdolnych do samodzielnego radzenia sobie z toaletą ciała i higieną osobistą  opiekunka również przejmuje ten zakres pracy. Podstawowa pielęgnacja obejmuje :  codzienna pomoc w myciu, kompleksową kąpiel podopiecznego oraz pomoc w korzystaniu z toalety. Opieka nad osoba starszą wymaga tego aby opiekunka zamieszkała z Podopiecznym. Opieka nad osobą starszą to w dużej mierze po prostu bycie z tą osobą – organizowanie i spędzanie czasu z Podopiecznym – gry, spacery, rozmowa. Bieżące prace domowe w zakresie utrzymania porządku, robienie zakupów, gotowanie czy pranie to stałe obowiązki opieki nad osoba starszą.
 

Opieka nad osobą starszą to praca i misja 

Nasza firma zatrudnia, głównie panie do opieki nad osobą starszą. Wynika to z tego , że kobieta w naturalny sposób umie pogodzić te wszystkie funkcje. Jednak nie wszystkie panie nadają się do tej pracy. Praca nad osoba starsza wymaga przede wszystkim cierpliwości i otwartości na potrzeby drugiego człowieka. Jest to nie tylko praca ale również po części wizja życiowa. Dlatego też ważne są aby opiekunkę cechowała empatia , zdyscyplinowanie czy umiejętność zachowania spokoju i cierpliwości  w stresujących sytuacjach. Podopieczni często oprócz tego są to ludzie już w podeszłym wieku to dodatkowo zmagają się z wieloma chorobami wieku podeszłego jak demencja, Alzhaimer, Parkinson.

Zapraszamy do współpracy wszystkie Panie, które odnajdują w sobie powyżej opisane cechy charakteru i dodatkowo spełniają poniższe warunki:
  • znajomość języka niemieckiego na poziomie komunikatywnym, pozwalającym na konwersację z Podopiecznym
  • doświadczenie w zakresie opieki nad osobą starszą lub chorą


    Wypełnij formularz zgłoszeniowy z zakładki – Dołącz do nas - oddzwonimy do Ciebie w ciągu 24h!