Skontaktuj się z nami! 32 33 93 170
Pracując z nami
jesteś pod opieką!
Kary za ściąganie z Internetu

Pragniemy zwrócić Państwa uwagę na temat kar za ściąganie danych ( filmów, piosenek ) z Internetu, oraz poinformować o odpowiedzialności indywidualnej.

W sieci coraz częściej pojawiają się pytania o to czy kara za ściągnie filmów i innych plików jest realnie nakładana na osoby ściągające oraz rozpowszechniające takie pliki. Pytania te "nie pojawiają się z kosmosu", bo właśnie w ostatnim czasie wielu z internautów korzystających z programów do wymiany plików, otrzymało wezwania do zapłaty za nielegalne pobieranie i udostępnianie plików w sieci. Proponowane w przesłanych do użytkowników pismach kwoty są różne w zależności od pobranych plików. Są to opłaty w ramach ugody, bowiem konsekwencje pobierania filmów i muzyki z sieci mogą być dużo poważniejsze.


Mnóstwo osób próbując uniknąć konsekwencji twierdzi, że nigdy niczego nie udostępniali, a kara za torrenty została na nich niesłusznie nałożona. Wynika to w dużej mierze z nieznajomości sposobu, w jaki działają tzw. torrenty. Pamiętać trzeba, że programy te umożliwiają wymianę plików w internecie. Z założenia jest to wymiana ciągła co oznacza, że jeśli użytkownik pobiera jakiś plik to automatycznie staje się kolejnym źródłem, z którego inni użytkownicy mogą go pobrać. A to już nie tylko pobieranie, ale także udostępnianie plików. Nieznajomość zasad działania programu nie zwalnia jednak z odpowiedzialności.
 

Proszę o zapoznanie się z informacjami , zamieszczamy linki do stron, gdzie można zapoznać się w tematem.

http://www.anwalt.net.pl/abmahnung.html

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1072874,sciaganie-filmow-z-internetu-kary-policja-sad.html